Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dar dla Kościoła przejdź do galerii

Do Mikoszewa przyjechali z różnych części Polski. Spotkali się w środę, żeby przeżyć Dzień Wspólnoty.

- Obawiałem się, że w czasie oazy wszystkie treści będą przedstawiane w niezrozumiały sposób. Kiedy tu przyjechałem, byłem do tego nastawiony jak do jeża. Po kilku spotkaniach w grupach, okazało się, że animatorzy potrafią przekazać nam to, jak stać się nowym człowiekiem w bardzo jasny sposób. Co to znaczy narodzić się na nowo z wody i ducha - opowiada Szymon z parafii św. Anny w Sztumie.

Jest on uczestnikiem oazy Nowego Życia I stopnia, która obecnie trwa w Mikoszewie. W środę oazowicze przeżywali Dzień Wspólnoty. Do wspólnego świętowania zaprosili grupy, które obecnie również przeżywają swoje rekolekcje w ośrodku św. Wojciecha w Mikoszewie.

Tradycyjnie, podczas spotkania odbyła się prezentacja wspólnot. - Nasza oaza rozpoczęła się 10 lipca. Podczas rekolekcji przeżywaliśmy cały rok liturgiczny - mówiła Dagmara, przedstawicielka oazy Dzieci Bożych III stopnia.

Rekolekcje odbywają się w Głotowie i bierze w nich udział 29 osób. Moderatorem jest ks. Maciej Ruciński, a animatorami: Justyna, Natalia, Maciej, kl. Patryk i kl. Paweł.

- Oazę przeżywaliśmy według 15 tajemnic różańcowych i uczyliśmy się znaczenia słów Modlitwy Pańskiej - wytłumaczyła Dagmara.

Dzień Wspólnoty rozpoczął się Mszą św., której przewodniczył bp Jacek Jezierski. - Cieszę się z waszej obecności w Mikoszewie, z tego spotkania podczas Mszy św. - powiedział.

- Pan Jezus mówił wielokrotnie do swoich uczennic i uczniów o Duchu Świętym. Jezus mówił, że Duch Święty przyjdzie, gdy On odejdzie. Duch zstąpi od Ojca, jako dar z wysoka. Dodajmy - dar dla Kościoła i dla świata. Dla nas - uczennic i uczniów Jezusa Chrystusa - kontynuował bp Jacek Jezierski.

W Dniu Wspólnoty udział wzięli: oaza Nowego Życia stopnia 0 i I, oaza Dzieci Bożych stopnia III z Głotowa, oaza rodzin Nowego Życia stopnia I z archidiecezji katowickiej, wspólnota Drogi Neokatechumenalnej z diecezji gliwickiej. Obecne były również dzieci z archidiecezji warmińskiej uczestniczące w letnich koloniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama