Nowy numer 15/2020 Archiwum

Śpiew i modlitwa przejdź do galerii

Katechezy poranne księża przygotowali, opierając się na nauczaniu sługi Bożego abp. Fultona Sheena.

Idąc na Jasną Górę pielgrzymi każdego dnia uczestniczą we Mszy św. Najczęściej tuż przed wyjściem na trasę, czyli o godz. 6.

Później odmawiają tzw. modlitwy poranne i śpiewają Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Stałym punktem pielgrzymkowego dnia są katechezy poranne. W tym roku księża przygotowali je, opierając się na nauczaniu sługi Bożego abp. Fultona Sheena. Korzystali  z cyklu katechez wydanych w książce „Stworzeni do szczęścia”.

- Cieszę się z tego, bo to jest bardzo głęboki plan duchowy, a sam abp Fulton Sheen jest dzisiaj głosicielem słowa Bożego - wyjaśnia ks. Piotr Molenda, p.o. kierownika XXVI Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Będzie też można usłyszeć konferencje ogólnopielgrzymkowe. Ks. Łukasz Ciepliński, przewodnik grupy „Pomezania” Kwidzyn, opowie o powołaniu, a ks. P. Molenda zmierzy się z tematem powołania do świętości, w aspekcie adhortacji papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”.

O godz. 15 pątnicy odmawiają Koronkę do Bożej Miłosierdzia i oczywiście nie pomijają modlitwy różańcowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama