Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Miejsce wybrane przez Boga przejdź do galerii

Pątnicy modlili się u Matki Bożej w Oborach.

- Nasza ojczysta ziemia ma wiele sanktuariów, a wśród nich wiele miejsc czci Najświętszej Maryi Panny. One kształtują naszą duchowość. Każde sanktuarium posiada swoją specyfikę - o czymś mówi, coś szczególnie przypomina, o coś od nas woła - powiedział bp Jacek Jezierski do pielgrzymów zgromadzonych w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.

Świątynię tę od lat nawiedzają pątnicy Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej idący na Jasną Górę. 

W dalszej części homilii bp Jezierski zwrócił uwagę, że w teologii katolickiej istnieje przekonanie, że Pan Bóg wybiera na ziemi miejsca, w których można wyraźniej doświadczyć Jego obecności. - Na pewno takim miejscem jest Ziemia Biblijna, ale takimi miejscami są też sanktuaria. Ostatecznie nie chodzi o kawałek ziemi, na której stajemy, ani nie o obraz i nie o rzeźbę Maryi, którą czcimy. Nie o jakieś źródło tryskające wodą, która leczy. To są tylko znaki Bożej obecności i oddziaływania Bożego na nas za pośrednictwem Maryi i za Jej wstawiennictwem - zaznaczył.

2 sierpnia pielgrzymi nawiedzili dwa sanktuaria. Najpierw modlili się w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, a później dotarli do Matki Bożej Brzemiennej w Skępe.

« 1 »
Pielgrzymi w sanktuarium w Oborach

Foto Gość DODANE 02.08.2018 AKTUALIZACJA 03.08.2018

Pielgrzymi w sanktuarium w Oborach

oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy