Nowy numer 47/2022 Archiwum

Z Duchem na dwóch kołach

Najważniejsze jest nastawienie oraz… zasady.

W ramach IX Rowerowej Pielgrzymki Elbląg–Susz–Jasna Góra 5 sierpnia 125 rowerzystów wyruszyło z kościoła Miłosierdzia Bożego w Elblągu w stronę Częstochowy. – Czasami zastanawiamy się, czy nasze życie to zmagania o chleb, o wolność, czy może walka o władzę. Czy może jest to nieświadome poszukiwanie czegoś, co nas przerasta? – pytał pątników bp Jacek Jezierski.

Jak wyjaśniał pasterz diecezji elbląskiej w czasie Mszy św. inaugurującej tegoroczną pielgrzymkę, to poszukiwanie wyraża się także w wędrowaniu, zmierzaniu do pewnego celu. – Jest wyrazem czegoś większego, tęsknotą za czymś, co nienazwane, co jest do końca niewyrażalne – zwracał uwagę kapłan. – Ludzie religijni wiedzą, że to tęsknota za spotkaniem z osobowym Bogiem. Chrześcijanie wiedzą, że jest to chęć spotkania z Jezusem Chrystusem, bo to On karmi nasze szlachetne pragnienia.

Biskup Jacek, nawiązując do czytań dnia, wskazał, że na każdego wędrowca szukającego tego większego celu zawsze czekają przeszkody. – Trudności jest wiele, ale widać tak właśnie musi być – mówił ks. Krzysztof Sękuła, przewodnik pielgrzymki. Jak wyjaśnił, największe zmagania czekają na uczestników już na samym początku. – A to dlatego, że nie wszyscy umiemy jeździć w grupie. Ale jest to mankament, który zwykle nadrabiamy już po pierwszym dniu jazdy – wyjaśnia.

Jak opowiada ksiądz przewodnik, na trasie szczególnie ważne jest przestrzeganie ustalonych przez kierownictwo pielgrzymki zasad. – Ale to wszystko dla waszego bezpieczeństwa. Więc jeśli będzie trzeba, będę powtarzał to tysiąc razy, aż zrozumiecie – śmiał się kapłan, mówiąc do pielgrzymów przed wyruszeniem w trasę.

Także sami pielgrzymi są przygotowani na to, że nie będzie łatwo. – Zdajemy sobie sprawę, że czekają nas spore wyzwania i pewnie jakieś niespodzianki – mówi pątniczka Iza. – Ale najważniejsze jest nastawienie. Myślę, że z dobrym nastawieniem damy sobie radę – stwierdza z optymizmem dziewczyna.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy