Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dar i zadanie dla nas

Ma nie tylko charakter religijno-pokutny, ale i patriotyczny.

Pątnicy Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę 1 sierpnia tradycyjnie modlili się za poległych w obronie ojczyzny. W rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w szczególny sposób pamiętali o tych, którzy stanęli do obrony stolicy latem 1944 roku.

– Rocznica powstania to bardzo ważna data w naszej historii. Dzięki ludziom, którzy walczyli o wolną Polskę, my dziś możemy żyć w demokratycznym kraju – mówi kl. Adam Gapys, który pielgrzymuje z grupą „Pomezania” Iława.

W tym roku minęła 74. rocznica tego niepodległościowego zrywu, wśród nas żyje coraz mniej powstańców. – Dlatego trzeba o tym uczyć młodych ludzi. Zaszczepiać w nich chęć świętowania rocznicy, by pamięć o tych ludziach i ich odwadze przetrwała – dodaje kl. Adam.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma