Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dar i zadanie dla nas

Ma nie tylko charakter religijno-pokutny, ale i patriotyczny.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a stać się to mogło tylko z Bożą pomocą. – Przez 123 lata Polska była podzielona na trzy części. Po odzyskaniu niepodległości te trzy części trzeba było połączyć. Żeby to się mogło stać i żeby państwo znów mogło być jednością, potrzebna była wiara w Boga, która łączyła ludzi – kontynuuje Weridiana.

Na tegorocznych patriotycznych koszulkach i znaczkach umieszczono słowa: „Niepodległa – dar i zadanie”, a hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Przez krzyż do wolności”.

– Chrystus przez krzyż wyzwolił nas z grzechów, abyśmy byli wolnymi ludźmi. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości powinniśmy pamiętać, że jesteśmy narodem chrześcijańskim, i w ludziach trzeba odnawiać wiarę. Krzyż to symbol naszej wiary. Hasło tegorocznej pielgrzymki doskonale odnosi się do wydarzeń, które w tym roku mają miejsce. One nie powinny być obojętne żadnemu Polakowi – podsumowuje kl. Adam.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL