Nowy numer 15/2020 Archiwum

Zobaczyć go na własne oczy

Wielu z nas pragnie spotkać papieża podczas jego pielgrzymki na Litwę.

Spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem na Litwie, które zaplanowane jest na wrzesień, cieszy się w naszej diecezji ogromnym zainteresowaniem.

W wielu dekanatach i parafiach organizowane są autokary. - Ledwo rozpoczęliśmy zapisy i już mamy zapełnione 90 proc. miejsc - opowiada ks. Artur Młodziński z parafii św. Wojciecha. Jak mówi, podobnie jest w parafii św. Jerzego, która planuje jechać we wspólnej kolumnie z wiernymi ze św. Wojciecha. - Tam również bardzo szybko znaleźli się chętni - wyjaśnia kapłan.

Z papieżem chce się także spotkać młodzież. - Już ponad 100 młodych osób z naszej diecezji zapisało się na ten wrześniowy wyjazd - mówi ks. Marek Piedziewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Młodzież naszej diecezji na spotkanie z następcą św. Piotra wyjedzie 21 września.

- Dla wielu z nas to jest najlepsza okazja, aby zobaczyć papieża na własne oczy. Wyjazd z naszego regionu na Litwę to zaledwie kilka godzin. Dla porównania podróż do Rzymu jest czymś zdecydowanie bardziej skomplikowanym - wyjaśniają kapłani. 

Ojciec święty Franciszek przybędzie na Litwę w dniach 22-23 września. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama