Nowy numer 13/2020 Archiwum

Skoki, spaliny, adrenalina przejdź do galerii

Do Elbląga przyjechali zawodnicy na światowym poziomie.

Nad zaciszną zazwyczaj Jelenią Doliną pod Elblągiem w ten weekend dominuje  ryk motorowych silników. Najlepsi zawodnicy z naszego kraju, a także amatorzy i panie przyjechali w to miejsce, aby rywalizować w kolejnej rundzie tegorocznych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro.  

- Cieszę się, że możemy gościć tutaj tak wybitnych rajderów – witał uczestników Mieszko Gotkowski, jeden z organizatorów zawodów.  – Witam także wszystkich kibiców. Mam nadzieję, że będziecie mieć mnóstwo radości z tych zmagań, a zawodnicy bezpiecznie ukończą swoje biegi – dodawał. 

W zawodach, które są już czwartą rundą tegorocznej rywalizacji, startuje ponad 30 zawodników, od młodzików do seniorów. Organizatorzy podkreślali, że jeśli chodzi o klasę open i junior to na elbląską rundę przybyli zawodnicy prezentujący poziom światowy. Wśród nich są m.in. wicemistrz świata Emiliusz Juszczak, Oskar Kaczmarczyk z pierwszej dziesiątki mistrzostw świata, czy najlepsi zawodnicy młodej generacji jak Grzegorz Kargul czy Aleksander Gotkowski.

- Przyszedłem tutaj z synem, aby zażyć trochę typowo męskiej rozrywki - uśmiecha się pan Artur, który na tor przyprowadził 5–letniego Joachima. - Chcemy sobie popatrzeć na motory oraz zobaczyć w jaki sposób można poprowadzić taką maszynę po bardzo trudnym terenie - opowiada. - Najbardziej podoba mi się, gdy wysoko skaczą - dodaje syn.

Tor w Jeleniej Dolinie nie należy do łatwych. Zawodnicy podkreślają, że jest bardzo szybki, a przestrzenie między przeszkodami są spore co sprawia, że osiągane na nim prędkości są naprawdę duże, a skoki długie i imponujące.

Runda w Jeleniej Dolinie była nie tylko pierwszymi tego typu zawodami w okolicach Elbląga, ale również pierwszą imprezą motorową z aspektem ewangelizacyjnym. Po pierwszym dniu zawodów sportowcy i organizatorzy wzięli udział we wspólnej Mszy Świętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama