Nowy numer 47/2022 Archiwum

Energetyczne uwielbienie

Poprzez swoje piosenki ogłaszają nadejście królestwa Bożego.

Muzyka wykonywana z taką energią to jest coś, co lubię – mówi pani Edyta. – A przy tym te niesamowite głosy i zaangażowanie wokalistów zespołu gospel to coś, czego nie doświadcza się na co dzień – dodaje Olga. W takich słowach panie oceniły występ chóru Chester Burke Jr. & Company, który odbył się 10 sierpnia w kościele Trójcy Świętej w Kwidzynie.

Ojcowie franciszkanie zaprosili do siebie zespół, który w Polsce przebywa w ramach Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie. Chester Burke Jr. & Company to grupa charyzmatycznych wokalistów i instrumentalistów z Waszyngtonu, którzy swoją muzyką pragną uwielbiać Jezusa i ogłaszać nadejście królestwa Bożego poprzez piosenki. Od początku istnienia zespół koncertował u boku najsłynniejszych wykonawców muzyki chrześcijańskiej z USA.

Lider zespołu to utalentowany, wykształcony pianista. Naukę gry na fortepianie rozpoczął już w wieku 4 lat, rozwijał też pasję do śpiewania i dyrygowania. Dziś współpracuje z chórami na całym świecie; koncertował w krajach obu Ameryk, przez Europę i Azję, aż po Australię, a także w prestiżowych salach koncertowych w swojej ojczyźnie.

– Organizując ten koncert, chcieliśmy zrobić coś oryginalnego – mówi o. Marek Dopieralski. – Chcieliśmy w piątkowy, wakacyjny wieczór przyciągnąć ludzi do świątyni. Sądząc po frekwencji – udało się – dodaje.

– Dla mnie to był nie tylko koncert muzyczny, ale również przeżycie duchowe – mówi pani Edyta. – Sama nawet nie wiem, kiedy po policzkach zaczęły mi płynąć łzy. To były łzy radości z tego, że możemy uwielbiać Pana Boga w taki sposób – podsumowuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy