Nowy numer 14/2020 Archiwum

Trzy chrzty na zakończenie

– Nasza wiara nie może być martwa. Musimy się nią dzielić z drugim człowiekiem – mówi ks. Grzegorz Puchalski.

Pod znakiem śpiewu uwielbienia, modlitwy, ale także radości i wspólnej zabawy upłynął w Suszu Festyn Wiary, który był jednym z ostatnich punktów programu ewangelizacyjnego „Siewca”. W suskiej parafii św. Antoniego przeprowadziło go Centrum Nowej Ewangelizacji z Elbląga.

– Projekt „Siewca” jest jedynie wstępem dla wiernych chętnych do pogłębiania swojej wiary. Następnym jego etapem jest Seminarium Odnowy Wiary – tłumaczy ks. Grzegorz Puchalski, dyrektor CNE. Dlatego też w ostatnich dniach ewangelizacji dużo miejsca poświęca się kwestii wiary. – Dziś bowiem często okazuje się, że żyjemy martwą wiarą – mówi kapłan. – Chodzimy do kościoła, uczestniczymy w nabożeństwach, stosujemy się do przykazań, ale to wszystko jest powierzchowne. Często jest tak, że naprawdę nie żyjemy wiarą na co dzień. Nie dzielimy się nią z drugim człowiekiem. Musimy więc robić wszystko, aby nasza wiara była żywa – podkreślał. Jak wyjaśniają prowadzący projekt, czasem ich działanie przynosi natychmiastowe owoce. W tym roku udało im się trafić do mamy z trójką dzieci, które nie były ochrzczone. Kobieta tłumaczyła, że chciała to zrobić, ale nie mogła znaleźć rodziców chrzestnych. – I tak zaproponowaliśmy, że chrzestnymi zostaną ewangelizatorzy z naszej grupy, i pani się zgodziła – odpowiada ks. Grzegorz. W ten sposób przedostatniego dnia ewangelizacji w parafii św. Antoniego sakrament chrztu przyjęli Wojtek, Przemek i Andżelika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama