Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Próby, chóry, partytury

Wyjątkowa oferta dla pasjonatów muzyki liturgicznej.

Zapraszamy śpiewaków, kantorów, chórzystów, organistów diecezji elbląskiej do udziału w X Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w Pasłęku w dniach 29-30 września 2018 pod hasłem "Gaude Mater Polonia". Warsztaty zwieńczy Msza św. w pasłęckim kościele św. Bartłomieja. 

- Warsztaty te są bardzo cenne. Dostajemy nowe partytury. Dla nas to bardzo ważne, ponieważ prowadzimy własne chóry - możemy skorzystać. Miła jest atmosfera - mówiła po ubiegłorocznych warsztatach pani Maria. Jak podkreślała uczestniczka czas ten jest również okazją, aby poznać innych pasjonatów muzyki kościelnej z naszego regionu, ale także wiele się nauczyć. - Moim zdaniem szczególnie wartościowe są zajęcia prowadzone przez dyrygentów. Są to nowe osoby, które wiele nam przekazują - ocenia. 

Pasłęckie warsztaty to propozycja zarówno dla tych, którzy brali już w nich udział jak i dla tych, którzy dopiero chcą poznać bliżej muzykę liturgii. W ubiegłym roku po raz pierwszy brała w nich udział Jowita.

- Lubię muzykę. Staram się uczestniczyć w tego typu spotkaniach, bo można się na nich mocno rozwinąć. A w czasie tych zajęć dowiedziałam się jak istotna jest współpraca w czasie śpiewania – relacjonuje dziewczyna.

Warsztaty poprowadzą: Bożena Belcarz, Eliza Kaczmarczyk, Krzysztof Dziemidzik ,Jacek Matukiewicz i ks.Piotr Towarek.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez stronę internetową: wml.paslek.info.pl w terminie do 23 września br. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy