Nowy numer 13/2020 Archiwum

Znak, któremu sprzeciwiać się będą

Przyjdź na spotkanie poświęcone jednej z najważniejszych encyklik współczesnych czasów.

Encyklikę Humanae Vitae opublikowano 50 lat temu. Papież Paweł VI przypomniał w niej nauczanie na temat małżeństwa i seksualności oraz stanowczo potępił antykoncepcję.

Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem, historykiem, specjalistą od historii myśli politycznej XIX i XX wieku oraz historii Niemiec.

W czasie spotkania prof. Kucharczyk wygłosi wykład pt. "Encyklika Humanae Vitae - znak, któremu sprzeciwiać się będą".

Jak zapewniają organizatorzy, w jego trakcie poznamy interesujące okoliczności powstania encykliki oraz dowiemy się o fali buntu przeciwko zawartemu w niej nauczaniu.

Spotkanie poświęcone tej jednej z najważniejszych encyklik współczesnych czasów odbędzie się w Elblągu 12 września (środa), o 18.00 w Sali Koncertowej w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama