Nowy numer 13/2020 Archiwum

Trzy dni z Kostką

Poznaj postać tego wyjątkowego świętego i pomódl się za jego wstawiennictwem.

Już od tej niedzieli 16 września w kościele św. Wojciecha w Elblągu rozpocznie się Triduum ku Czci św. Stanisław Kostki. - Jest to inicjatywa związana z 450. rocznicą śmierci tego świętego, którą przeżywamy w tym roku - wyjaśnia ks. Artur Młodziński, wikariusz parafii.

Każdy z dni poświęcony będzie innej tematyce. Na początek wierni, którzy przybędą do kościoła św. Wojciecha na elbląskiej Zawadzie będą modlić się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

- Tego dnia wysłuchamy także homilii poświęconej wierności w powołaniu. Jak wzór będzie postawiony tutaj patron naszego triduum czyli św. Stanisław Kostka - mówi ks. Artur.

Dzień drugi będzie poświęcony kwestiom miłości do ojczyzny. Uczestnicy nabożeństwa będą modlić się o Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny. Tematem nauki, którą wygłosi ks. Łukasz Golec będzie zaś: "Św. Stanisław Kostka - młody patriota",

Na zakończenie modlitw wierni będą szczególnie prosić o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży w naszym kraju. Tego dnia ks. Piotr Kanarek przedstawi postać św. Stanisława jako wzór wychowania i posłuszeństwa.

Każdego dnia będzie również możliwość ucałowania relikwii św. Stanisława. Triduum przyświeca hasło ogólnopolskich obchodów roku tego świętego czyli "Kostka znaczy - więcej". Początek nabożeństw codziennie o godz. 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama