Nowy numer 13/2020 Archiwum

Wracam tu, bo potrzebuję wsparcia przejdź do galerii

Z Kwidzyna do Piaseczna wyruszyło ok. 320 osób.

- To sanktuarium istnieje z dwóch powodów. Były tu objawienia i dzieją się tu cuda. A drugi powód - przychodzą tu wierni - powiedział ks. Andrzej Ossowski, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i kustosz sanktuarium maryjnego w Piasecznie, witając pielgrzymów.

Msza św. dla mieszkańców Kwidzyna i okolic wpisała się w obchody uroczystości odpustowych Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium, które trwają od 8 do 16 września.

Czciciele Matki Bożej do Piaseczna pielgrzymowali pieszo i na rowerach. Pieszo w dwóch grupach pielgrzymowało ok. 260 osób, a rowerami pojechało ok. 60. Pątnicy wyruszyli z parafii Świętej Trójcy i Miłosierdzia Bożego.

Piesza pielgrzymka z Kwidzyna do Piaseczna wyruszyła po raz 6. Tyle też razy pielgrzymowała pani Małgorzata. - Pielgrzymowanie łączy się z piękną intencją, którą niosę. Z jednej strony może i nie chcieć mi się iść, pojawia się myśl, żeby w tym roku zostać w domu. Z drugiej jednak strony bardzo chcę kontynuować coś, co kilka lat temu zaczęłam. Chcę tu być, wracam, bo potrzebuję duchowego wsparcia - opowiada.

50 lat temu kard. Karol Wojtyła ukoronował figurę Matki Bożej Piaseckiej. W rocznicę tego wydarzenia w niedzielę 9 września Mszy św. w sanktuarium przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. Rozpoczęcie o 10.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama