Nowy numer 13/2020 Archiwum

Modlitwa z Ojcem Świętym

Do wyjazdu pozostało już tylko kilka dni.

Spotkanie Ojca Świętego Franciszka z młodymi w Wilnie odbędzie się w sobotę 22 września. Młodzież z diecezji elbląskiej wyruszy na nie już w piątek.

Na propozycję wyjazdu młodzież odpowiedziała z entuzjazmem. Pierwsi chętni zgłosili się już w minionym roku szkolnym, tuż po tym jak dowiedzieli się, że taki wyjazd jest organizowany. Im bliżej było wyjazdu, chętnych przybywało.

Część osób, która zdecydowała się pojechać do Wilna, w 2016 roku uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

- Cudownie przeżyłam ten czas. Niezwykły był nie tylko klimat spotkania, ale i to, że tysiące osób z różnych części świata modliło się w tym samym miejscu, każda w swojej intencji. Tam naprawdę panował duch modlitwy - wspomina Zosia Szawara z Elbląga.

- Nie zastanawiałam się długo, czy jechać do Wilna. Nigdy nie byłam w tym mieście, a po drugie takie spotkanie zawsze jest budujące - mówi Małgosia Duzinkiewicz z Kwidzyna. - Najważniejsze jest poczucie wspólnoty. To jest czas, kiedy widzimy, że my wierzący, nie jesteśmy sami. Nie ma znaczenia, że pochodzimy z różnych stron świata i kultur. Dzięki Panu Jezusowi potrafimy być razem i to jest najbardziej fascynujące. Znam kogoś dosłownie kilka minut, ale łączy nas wiara i jestem w stanie rozmawiać z tym człowiekiem tak, jakbym go znała przez całe życie. To jest piękne - podsumowuje Gosia.

W spotkaniu z Ojcem Świętym uczestniczyć będzie młodzież m.in. z Elbląga, Kwidzyna, Malborka i Morąga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama