Nowy numer 07/2024 Archiwum

Modlitwa z Ojcem Świętym

Do wyjazdu pozostało już tylko kilka dni.

Spotkanie Ojca Świętego Franciszka z młodymi w Wilnie odbędzie się w sobotę 22 września. Młodzież z diecezji elbląskiej wyruszy na nie już w piątek.

Na propozycję wyjazdu młodzież odpowiedziała z entuzjazmem. Pierwsi chętni zgłosili się już w minionym roku szkolnym, tuż po tym jak dowiedzieli się, że taki wyjazd jest organizowany. Im bliżej było wyjazdu, chętnych przybywało.

Część osób, która zdecydowała się pojechać do Wilna, w 2016 roku uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

- Cudownie przeżyłam ten czas. Niezwykły był nie tylko klimat spotkania, ale i to, że tysiące osób z różnych części świata modliło się w tym samym miejscu, każda w swojej intencji. Tam naprawdę panował duch modlitwy - wspomina Zosia Szawara z Elbląga.

- Nie zastanawiałam się długo, czy jechać do Wilna. Nigdy nie byłam w tym mieście, a po drugie takie spotkanie zawsze jest budujące - mówi Małgosia Duzinkiewicz z Kwidzyna. - Najważniejsze jest poczucie wspólnoty. To jest czas, kiedy widzimy, że my wierzący, nie jesteśmy sami. Nie ma znaczenia, że pochodzimy z różnych stron świata i kultur. Dzięki Panu Jezusowi potrafimy być razem i to jest najbardziej fascynujące. Znam kogoś dosłownie kilka minut, ale łączy nas wiara i jestem w stanie rozmawiać z tym człowiekiem tak, jakbym go znała przez całe życie. To jest piękne - podsumowuje Gosia.

W spotkaniu z Ojcem Świętym uczestniczyć będzie młodzież m.in. z Elbląga, Kwidzyna, Malborka i Morąga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy