Nowy numer 15/2020 Archiwum

Polacy znają smak chleba przejdź do galerii

Mieszkańcy Zielonki Pasłęckiej i okolicznych miejscowości, podziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory.

- Chcemy w tym radosnym dla nas dniu wypraszać łaski od Jezusa Miłosiernego dla całej naszej wspólnoty parafialnej, dla wszystkich gości i pielgrzymów. Dla wszystkich, którzy również dzisiaj składają dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne zbiory na ziemiach, które terytorialnie należą do naszej parafii - powiedział ks. Karol Dąbrowski CSMA, proboszcz.

W niedzielę mieszkańcy Zielonki Pasłęckiej oraz goście uczestniczyli w podwójnej uroczystości: odpustowej ku czci Chrystusa Miłosiernego oraz dożynkach. Mszy św. przewodniczył bp Józef Wysocki. - Polacy od wieków, jako naród katolicki, tego rodzaju obchód liturgiczny obchodzili bardzo uroczyście. Znali smak chleba i wiedzieli, czym jest jego brak. Czym jest głód i bieda, o której wspomina dzisiaj w drugim czytaniu św. Jakub Apostoł. Podać głodnemu kromkę chleba, spragnionemu kubek świeżej wody i przyodziać nagiego - to są czyny wypływające z żywej wiary. Jezus mówi do nas: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Jezus utożsamia się z najbiedniejszymi, z tymi, którzy są na marginesie. Aby słowa te mogły wypełnić się w naszym życiu, konieczna jest wiara, a ona jest największym naszym skarbem - zaznaczył ksiądz biskup.

Wizerunek Chrystusa Miłosiernego Tarnorudzkiego w Zielonce Pasłęckiej jest obecny od 1987 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama