Nowy numer 08/2024 Archiwum

Przetańczą całą noc

Drugie wesele małżonkowie przeżyją w duchu patriotycznym.

Ogólnopolska inicjatywa Domowego Kościoła przebiega pod hasłem „100 bali na 100-lecie niepodległości”. Zabawę członkowie ruchu organizują w swoich diecezjach, w elbląskiej odbędzie się ona 17 listopada w Nowym Dworze Gdańskim.

„Bal dla Niepodległej” zostanie połączony z II Jubileuszem Małżeństw. - W  dobie kryzysu małżeństwa, rodziny i wartości sakramentu ma to duże znaczenie. Jest to pokazanie małżeństw, które przez lata trwają przy sobie we wzajemnej miłości - mówi ks. Przemysław Demski, moderator DK.

I Jubileusz Małżeństw odbył się w Elblągu. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 60 par.

- W ubiegłorocznym jubileuszu wzięło udział małżeństwo z ponad 60-letnim stażem. To dla nas, młodych małżonków, ważne i daje do myślenia - przypomina Jacek Dorobek, który z żoną Martą zajmuje się organizacją balu w diecezji elbląskiej. 

Do udziału w tegorocznym jubileuszu zaproszone są małżeństwa, które są razem wiele lat - 60, 50 lat, a także te pary, które w związku małżeńskim żyją od dwóch, pięciu lat. Na bal zaproszone są wszystkie małżeństwa sakramentalne - nie tylko te należące do Domowego Kościoła - a także narzeczeni.

Obowiązywać będzie strój wieczorowy. Za muzykę odpowiadać będzie DJ, zaproszony został także wodzirej. - Poprowadzi on zabawę. Będą elementy patriotyczne, niepodległościowe. Taka jest idea balu - wyjaśnia Marta Dorobek.

Część atrakcji do końca musi pozostać niespodzianką. Jedyne co zdradzili organizatorzy, to to, że pierwszym tańcem na balu być może będzie polonez.

Przetańczą całą noc   Plakat promocyjny W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, pary odnowią przysięgę małżeńską. Odbędzie się to podczas Mszy św. o godz. 18. w parafii Przemieniania Pańskiego. Nie będzie dodatkowej Mszy św. dla uczestników spotkania. - Chodzi o to, żeby dać świadectwo tym, którzy przyjdą na tę Mszę św. Na co dzień nie rozmawiamy o sile i potędze sakramentu małżeństwa. Między żoną, a mężem raczej się nie mówi o tym, jak razem dążą do świętości, jak oboje chcą osiągnąć zbawienie. A to będzie pokazanie, że ten sakrament jest dla nas ważny, i że chcemy w nim razem trwać. Odnowienie przysięgi ma być ponownym przeżyciem go, nacieszeniem się sobą - opowiada Marta.  

„Bal dla Niepodległej” odbędzie się 17 listopada w Nowym Dworze Gdańskim, zapisy trwają do 19 października (tel. 694 573 941 lub mail agnes.slub@wp.pl). Udział w Jubileusz Małżeństw jest bezpłatny, kosz balu to 250 zł od pary.

Zobacz także I JUBILEUSZ MAŁŻEŃSTW

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy