Naprawdę trudne sprawy

Tutaj dowiesz się, jak zbudować silne więzi z dziećmi i znaleźć sposoby porozumiewania się z nimi.

W dzisiejszym świecie promującym przekaz swobody seksualnej i szerokiej dostępności naszych dzieci do mediów rodzice jeszcze bardziej muszą zadbać o właściwe wychowanie dzieci w sferze seksualności i walczyć o ich czystość.

W związku z tym Domowy Kościół - Elbląg Północ zaprasza na konferencję pt. "O wychowaniu dzieci do pięknej miłości, czyli jak rozmawiać z dziećmi o seksualności". Spotkanie poprowadzą Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie, małżeństwo z DK z diecezji łódzkiej, posługujące z poradni rodzinnej, autorzy warsztatów dot. wychowania seksualnego dzieci.

Podczas spotkania dowiesz się m.in., jak zbudować silne więzi dziećmi i znaleźć sposoby porozumiewania się z nimi oraz jak przebiega rozwój psychoseksualny na różnych etapach rozwoju dziecka. Poznasz także sposoby wypaczania poglądów nastolatków na miłość i seks w mediach. Nauczysz się, jak odpowiadać nawet na najtrudniejsze pytania dotyczące sfery seksualnej oraz jak nauczyć dzieci opierania się presji seksualnej.

- Zapraszamy do udziału zarówno rodziców, jak i wychowawców, katechetów i pedagogów - zachęcają organizatorzy. Konferencja odbędzie się w sobotę 6.10.2018 o 15.00 w kościele Bożego Ciała w Elblągu.

Jest to spotkanie otwarte. Jak wyjaśniają organizatorzy, zaproszenie skierowane jest do wszystkich rodziców zatroskanych o dobro swoich dzieci w tej sferze. "Temat będzie poruszany szeroko, dotyczyć ma wychowania w tej sferze zarówno małych dzieci, jak i nastolatków i dorastającej młodzieży. Konferencja skierowana jest więc do rodziców dzieci w każdym wieku, zachęcamy również małżeństwa, które przygotowują się dopiero do roli rodziców" - czytamy na stronie organizatora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..