Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Było fantastycznie przejdź do galerii

Młodzież z diecezji elbląskiej opowiada o tym, jak przeżyła sobotnie spotkanie z Ojcem Świętym w Wilnie.

Ponad 130 osób z diecezji elbląskiej uczestniczyło w sobotnim spotkaniu młodych z Ojcem Świętym Franciszkiem w Wilnie. Grupę utworzyli przedstawiciele młodzieży m.in. z Elbląga, Kwidzyna, Iławy, Sztumu, Morąga.

– Super, że do Wilna pojechaliśmy jako wspólnota osób z całej diecezji. W przemówieniu papież zwrócił uwagę właśnie na wspólnotę. Mówił, że trzeba się jej trzymać – zwraca uwagę Michalina.

– Najcenniejsze było spotkanie z papieżem Franciszkiem i możliwość wysłuchania tego, co chciał nam przekazać na żywo. Fajne było to, że Ojciec Święty w czasie przemówienia komentował świadectwa, które wcześniej usłyszeliśmy – opowiada Ola. – Cieszę się, że ten czas spędziłam z osobami z oazy. Na nowo mogłam je poznać – dodaje.

Spotkanie młodych z Ojcem Świętym Franciszkiem poprzedziło kilkugodzinne czuwanie na placu przed katedrą św. Stanisława BM i św. Władysława. Był to czas wspólnego śpiewu i modlitwy – o godz. 15 zgromadzeni na placu wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

– Było fantastycznie. Było to moje pierwsze spotkanie z papieżem. Stałam bardzo blisko barierek. Kiedy przejeżdżał Ojciec Święty – kilka metrów ode mnie – to aż mnie zatkało. Z kazania zapamiętałam przede wszystkim słowa o tym, że człowiek nie może być egoistą, że ma wspierać drugą osobę. Dla mnie były to bardzo ważne słowa ze względu na to, w jakim momencie swojego życia się znajduję – mówi Ania.

Grupa z diecezji elbląskiej w Wilnie była już w piątek. Zwiedziła cmentarz na Rossie i Stare Miasto. Mszę św. kapłani odprawili w kościele pw. Świętego Ducha.

Młodzieży towarzyszyli duszpasterze: ks. Marek Piedziewicz, ks. Łukasz Ciepliński, ks. Michał Mirowski, ks. Kajetan Jakubowski, ks. Paweł Smaglijenko, ks. Sławomir Milde, ks. Marcin Marciniak, a także klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy