Nowy Numer 16/2024 Archiwum

On działa w nas cały czas

W Mątowach Wielkich trwa Metropolitalny Kongres Odnowy w Duchu Świętym.

- Przeżywamy obecnie Rok Ducha Świętego, więc już z powodu samego tego faktu nasze spotkanie jest wyjątkowe - mówił ks. Mariusz Klimowski, na rozpoczęcie XIII Metropolitalnego Kongresu Odnowy w Duchu Świętym. Członkowie tej wspólnoty spotkali się w dniach 28-29 września w Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich.

Na rozpoczęcie kongresu jego uczestnicy mogli wysłuchać konferencji pt. "Duch Święty w Apokalipsie św. Jana". - Mamy także niebywałe szczęście, że spotykamy się w miejscu chrztu bł. Doroty, gdyż ten sam Duch Święty, który najprawdopodobniej mówił do niej w jej wizjach, natchnął także autora Apokalipsy - mówił ks. Marek Karczewski.

Hasłem tegorocznego kongresu są słowa zaczerpnięte z Księgi Psalmów: ”Stwórz, o Boże we mnie serce czyste i odnów w mojej piersi Ducha niezwyciężonego”. - A ten Duch jest nam dany także po to, aby nie tylko słuchać słowa Bożego, ale żeby je rozumieć - zwrócił uwagę ks. M. Karczewski. Jak mówił, takie wskazanie znajdziemy właśnie w księdze Apokalipsy. - Każdy z listów w niej zawartych, choćby najbardziej gorzkich, kończy się słowami otuchy, żeby słuchać właśnie Ducha Świętego – mówił.

Ks. Marek wskazał, że Duch Święty jest cały czas obecny w naszym życiu. - W Apokalipsie czytamy również, że Duch Święty jest stale obecny przed tronem Bożym - jak wyjaśniał, tron jest symbolem aktywnego działania. - To znaczy, że Pan Bóg nie tylko nas stworzył, ale jest stale aktywny w naszej historii. A Duch Święty działa w nas cały czas, nawet gdy my sami o Nim zapominamy - kontynuował kapłan.

Kongres zakończy się w sobotę 29 września Eucharystią, której przewodniczyć będzie bp. Jan Styrna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy