Nowy numer 13/2020 Archiwum

Młodzież słuchała papieża

Dopiero po powrocie do domu nadchodzi czas na przemyślenia, a także oglądanie zdjęć ze wspólnego pielgrzymowania.

Wyjazd do Wilna na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem z diecezji elbląskiej był możliwy dzięki inicjatywie duszpasterzy i młodzieży.

– Księża, którzy moderowali przygotowania do wyjazdu, robili to w wakacje. W czerwcu rozpoczęły się zapisy. A to okres nietypowy dla takich działań. Ze względu na ogromne oblężenie w litewskich hotelach musieliśmy wszystko dopiąć w tamtym czasie – przypomina ks. Marek Piedziewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Ogromne znaczenie ma to, co wydarzyło się w czasie samego wyjazdu – modlitwa młodzieży, zawiązanie wspólnoty, poznanie się ludzi z różnych grup i miejscowości. – Mam wrażenie, że przez tę i inne akcje młodzież jest bardziej zaangażowana w duszpasterstwo. Zacieśniają się więzy między ludźmi wierzącymi. Bardzo budujące było to, co powiedział do nas Ojciec Święty. Mówił adekwatnym językiem, dotykając realnych problemów młodych ludzi. Na placu było widać, że młodzieży zależy na tym, żeby słuchać papieża. Niektórzy podłączyli nawet pięć słuchawek do jednego telefonu, żeby na bieżąco, przez Radio Maryja, słuchać tłumaczenia przemówienia. W drodze powrotnej jeszcze raz wysłuchaliśmy słów Ojca Świętego. Myślę, że był to owocny czas – podsumowuje ks. Marek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama