Nowy numer 41/2019 Archiwum

Przytulmy go do serca

– Ta modlitwa to prostota i teologiczna głębia – tłumaczył bp Jan Styrna.

Jeżeli dobrze rozważymy tajemnice różańcowe, jeśli będą one jawić się przed nami jak wielka zbawcza rzeczywistość, jako przejaw nieskończonej miłości miłosiernej Boga, to w tej prostocie odnajdzie się zbawcza głębia – mówił bp Jan Styrna podczas Mszy św.

– Różaniec ma wymiar indywidualny. Każdy z nas po swojemu przeżywa modlitwę różańcową, relację Maryi, Jezusa i Trójcy Świętej do nas i nas do Nich. Ale Różaniec ma też wymiar wspólnotowy. Bardzo często modlitwa ta zaczyna się w domu. Gdy patrzy się na matkę, ojca, babcię, dziadka, którzy – jeśli nie mogą pójść do kościoła na Różaniec – klękają wieczorem i tę modlitwę odmawiają – kontynuował biskup elbląski. W dalszej części homilii bp Styrna zaapelował do zebranych w świątyni: – Bierzmy do rąk różaniec, ale tak jakbyśmy go przytulali do swego serca, jakby w nim były najdroższe osoby. Bierzmy różaniec, bo nas do tego zaprasza nasz niebieska Matka – prosił biskup. W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie są cztery róże różańcowe. Do Elbląga przyjechała grupa ok. 30-osobowa. Panie Stefania i Jadwiga opowiadają, że ich wspólnota modlitewna spotyka się raz w miesiącu. Dodają, że w ich parafii jest grupa, która przez cały rok – od poniedziałku do soboty o 6.30 w kościele –odmawia modlitwę różańcową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL