Nowy numer 13/2020 Archiwum

Na wspólnej modlitwie z patronami

Ta noc to lepsza możliwość przygotowania się do uroczystości Wszystkich Świętych.

- Pytamy się często, kim jest święty? A odpowiedź na to jest bardzo prosta - mówił ks. Mieczysław Tylutki, podczas ubiegłorocznej Nocy Świętych, która odbyła się w parafii św. Wojciecha w Elblągu. - Święty to jest normalny człowiek, taki sam jak i my. Tyle, że często jest to normalny człowiek, który żyje w nienormalnych czasach. Człowiek, który często wbrew tym czasom pozostaje wierny Bogu i Bóg pozostaje u niego zawsze na pierwszym miejscu - wskazywał ks. Mieczysław.

W tym roku wierni i kapłani z parafii św. Wojciecha zapraszają już po raz III na Noc Świętych. Jak co roku 31 października zachęcają do przyjścia do świątyni na godz. 19.00, aby wspólnie modlić się za wstawiennictwem naszych patronów.

- Będzie to modlitewne i duchowe przygotowanie wiernych do lepszego i głębszego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych - mówi ks. Artur Młodziński, wikariusz w parafii organizującej spotkanie.

W trakcie uroczystości będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienie. W programie także procesja z lampionami na cmentarzu, Apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii świętych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama