GN 23/2021 Archiwum

Kto wygra? przejdź do galerii

W jednej z elbląskich podstawówek w sobotę poleciały wióry.

W Elblągu trwa „Planszówkowy zawrót głowy”. Miłośnicy gier do wyboru mają ponad 200 tytułów i wiele miejsca do rywalizacji, ponieważ organizatorzy imprezy przygotowali ponad 80 stolików dla graczy.

Przy jednym z nich bardzo dobrze się bawią trzy dziewczynki: 12-letnia Amelia, 9-letnia Natalia i 10-letnia Zuzia. Grają w „Wióry lecą”.

- Budujemy słup z kory i w niego uderzamy młotkiem. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej kawałków kory - tłumaczy Natalia.

- Grając bardzo dużo się uczę, rozwijam się i zdobywam nowe umiejętności - opowiada Amelia. Rywalizując nie tylko miło spędza czas, ale i utrwala zdobytą już wiedzę z przyrody, albo historii. Ulubiona gra Amelii? Timeline, grając w nią może pochwalić się swoją wiedzą z historii Polski.

W turnieju biorą udział dzieci, młodzież i rodzice. Odwiedzając SP 11 (ul. J. Korczaka 34), w której odbywa się impreza, miłośnicy gier mogą nie tylko zagrać, ale także wygrać, czy też zakupić wymarzoną planszówkę.

Organizatorami imprezy są „Planszówkowy zawrót głowy”, „Arka gier” i SP 11. W niedzielę impreza trwać będzie od godz. 10 do 17. Szczegółowy plan dostępny jest a profilu „Planszówkowy zawrót głowy” na facebook.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama