Nowy numer 14/2020 Archiwum

Zbierają na obiady

Tym razem w akcję zaangażowały się uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu.

Wolontariusze z SP nr 12 regularne angażują się w różne akcje. Dotychczas przeprowadzali je w szkole. Tym razem postanowili włączyć się w program „Dzwonek na obiad” fundacji „Być Bardziej”, i wyjść poza jej bramy.

Pieniądze na obiady dla podopiecznych fundacji wolontariusze zbierają podczas II Dnia Walki z niedożywieniem, który trwa od 19 do 21 października.

Uczennice klasy VII Julia, Natalia i Marta w piątek przed południem kwestowały w klasach, a po lekcjach wyszły na ulicę. Towarzyszyła im Joanna Betler, nauczycielka, opiekunka wolontariuszy.

Wolontariuszkom, przed zbiórką pieniędzy na elbląskich ulicach towarzyszył stres, ale i odwaga. Doskonale wiedziały, że mogą pomóc dzieciom, które mają trudną sytuacje w domu.

- A dać komuś jedzenie, gdy jest głodny, to jest chyba największa pomoc - mówi Natalia.

Celem akcji fundacji „Być Bardziej” jest nie tylko walka z niedożywieniem, ale także uświadamianie społeczeństwa w zakresie tego problemu oraz promowanie wolontariatu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama