Nowy numer 15/2020 Archiwum

Dwóch kandydatów z tą samą liczbą głosów!

Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało większości w Radzie Miejskiej Elbląga. Zdecydował... ślepy los.

O 25. mandacie radnego podczas głosowania do Rady Miejskiej w Elblągu zdecydowało... losowanie.

Dwa komitety - PiS oraz KWW Witolda Wróblewskiego - dostały tę samą liczbę głosów w okręgu nr 4. W takich sytuacjach kodeks wyborczy przewiduje, że o przyznaniu mandatu decyduje los. Łaskawszy okazał się on dla KWW Witolda Wróblewskiego, który tym samym będzie miał sześciu reprezentantów

Według oficjalnych już danych wybory do Rady Miejskiej wygrała Koalicja Obywatelska, która uzyskała 32,08 proc. głosów. 29,98 proc. uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, 23,42 proc. - KWW Witolda Wróblewskiego, 10,02 proc. - SLD i Kukiz'15 - 4,50 proc. W przełożeniu na mandaty sytuacja wyglądała następująco: PO - 9 radnych, PiS - 9 radnych, KWW Witolda Wróblewskiego - 5 radnych, SLD - 1 radny.

Jednak do obsadzenia w radzie jest w sumie 25 miejsc. Co z ostatnim mandatem? W ramach losowania został on przydzielony Markowi Burkhardtowi.

Marek Pruszak z PiS zapowiedział złożenie do sądu protestu wyborczego w sprawie wyników w okręgu 4. Radny informuje, że jego ugrupowanie będzie wnosić o to, aby dokładnie jeszcze raz sprawdzić, czy dobrze przeliczono głosy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama