Nowy numer 14/2020 Archiwum

Kochać samego siebie

Kolejne czuwanie młodzieży diecezji elbląskiej odbyło się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

Podczas spotkania konferencję wygłosił ks. dr Zbigniew Kulesz. Młodzieży tłumaczył, co to znaczy kochać drugiego człowieka, ale i samego siebie, co wielu osobom kojarzy się z egoizmem. Każdy człowiek kocha samego siebie, nawet jeśli np. z braku urody albo innej ważnej dla niego cechy jest smutny lub mówi, że nienawidzi swojego ciała. Tak naprawdę nadal siebie kocha.

– Jezus wiedział, że nikt nie ma nienawiści do siebie, dlatego powiedział: „Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego” – mówił kapłan. Kochać siebie to także poznać to, co jest we mnie niepokojące. – Uznać moje wady, uznać moją niedoskonałość i pokochać siebie całego – przekonywał ks. Kulesz i dodał, że zaakceptować to nie oznacza pochwalać, ale chcieć to zmienić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama