Nowy numer 42/2019 Archiwum

Musisz zadać sobie trud

O naukach z ojcem ziemskim i niebieskim rozmyślali uczestnicy tego spotkania.

To ty jesteś dziedzicem królestwa niebieskiego. Jeśli Bóg jest Królem Wszechświata, to ciebie czyni księciem, królewną – mówił ks. Tomasz Sadłowski MIC do uczestników rekolekcji, które odbywały się 19 i 20 października w Kadynach. W tamtejszym klasztorze ojców franciszkanów zgromadziło się ok. 50 członków Mariańskiej Wspólnoty Młodych.

– Na Eucharystii przyjmujesz Krew Pańską, abyś zobaczył, że jesteś związany z Bogiem więzami krwi – dodawał. – Tematem naszych rekolekcji są właśnie relacje z ojcem. Mówimy zarówno o relacjach z tym ziemskim, jak i w odniesieniu do naszego Ojca niebieskiego – opowiada Dawid, uczestnik spotkania w kadyńskim klasztorze. Jak dodaje, rekolektanci nie tylko słuchali nauk kapłanów, ale także sami próbowali w pewien sposób usystematyzować sobie tę materię. – Jednym z takich zadań, które sprawiło nam sporo trudności, było napisanie listu do naszego taty. Myślę, że dla każdego z nas było do mocne przeżycie, a jednocześnie głębokie doświadczenie – opowiada Dawid. Ksiądz Tomasz przyznał, że taki wysiłek też jest konieczny do lepszego zrozumienia Boga. – Po to, abyś zdał sobie sprawę, że Pan chce ci pokazać, że się zmagasz, że masz siłę. Pokazać, że czasem musisz łzy przelać, że czasem musisz o coś powalczyć, aż zrozumiesz, że to jest twoje zmaganie. Dzięki temu odkryjesz samego siebie, ale też bardziej poczujesz się jak dziecko Boga – tłumaczył kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL