Nowy numer 24/2021 Archiwum

Poznają papieskie nauczanie

Uczniowie szkół podstawowych najwięcej o Ojcu Świętym dowiadują się, kiedy przygotowują się do konkursów.

Blanka Rząp i Marita Żukowska to laureatki konkursu plastycznego, a Amelia Nowakowska, Olga Werner, Zuzanna Bracka, Daria Jargieła i Olga Marciniak - wiedzy o św. Janie Pawle II.

We wtorek 23 października w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu odbyła się wieczornica poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Podobnie jak ubiegłych latach podczas spotkania zostali ogłoszeni laureaci konkursu, którego temat tym razem brzmiał: „Jan Paweł II i rodzina”. W wieczornicy wzięli udział uczniowie oraz rodzice.

Amelia Roman, uczennica klasy VIII, zdobywczyni II miejsca, i Olga Werner z klasy VI opowiadają, że w czasie lekcji religii uczniowie rozmawiali o św. Janie Pawle. Wiedza ta w znacznym stopniu pomogła im rozwiązać konkursowy test.

Odpowiadając na pytania, uczniowie mogli pochwalić się, że wiedzą, jak na małego Karola mówili rodzice; jak się nazywali rodzice i rodzeństwo papieża. W innym pytaniu należało wymienić tytuły książek, których Ojciec Święty jest autorem.

- Dzięki takim konkursom wiele dowiadujemy się o Ojcu Świętym, uczymy się o nim. Dla nas są to nowe informacje - mówi Olga. Przygotowując się do konkursowego testu, Olga dowiedziała się, że w dzieciństwie papieża nazywano Lolek. 

Amelia o wielu faktach z życia Ojca Świętego wiedziała, a przygotowując się do konkursu, po raz pierwszy zajrzała do papieskiego nauczania o rodzinie.

Organizatorem konkursu była Marta Wasiukiewicz, katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama