GN 23/2021 Archiwum

Prowadziło ich "M." przejdź do galerii

Młodzież dowiedziała się, gdzie znajdują się pamiątki po wizycie św. Jana Pawła II w Elblągu.

Kilkanaście dni temu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu otrzymali tajne koperty z kontaktem do anonimowego "M.".

"M." zaprosiło licealistów do udziału w turnieju klas. Zleciło wykonanie kilku zadań, za które klasy otrzymywały punkty. Temat turnieju nawiązywał do wizyty św. Jana Pawła II w Elblągu, która odbyła się 6 czerwca 1999 roku.

We wtorek 30 października w II LO odbył się apel z okazji XVIII Dni Papieskich. Kończył on także turniej. Podczas spotkania licealiści rozwiązali specjalny test. Przygotował go ks. Marek Piedziewicz, który zorganizował całość, wspólnie z klasą IIe. Pytania konkursowe - podobnie jak wcześniejsze zadania - dotyczyły wizyty Ojca Świętego w Elblągu. Uczniowie odpowiadać mogli na nie po zalogowaniu się na specjalnej platformie internetowej.

Kilka dni wcześniej, wykonując jedno z zadań, licealiści spotkali się w wyznaczonym miejscu z "agentami", którzy przekazali im zadania. W tę rolę wcielili się uczniowie, którzy zaangażowali się w przygotowanie wydarzenia. - Czekaliśmy na uczniów w parku Traugutta. Tam przekazaliśmy im informacje i zadania. Choć pogoda nie dopisała, wszyscy mieli świetne humory - opowiada Klaudiusz.

Zadaniem licealistów było sfotografowanie pamiątek, jakie pozostały w mieście po wizycie papieża. Jest to m.in. krzesło, które zostało przygotowane specjalnie dla Ojca Świętego. Dziś stoi w katedrze św. Mikołaja.

- Ten konkurs to bardzo ciekawa zabawa. Było nietypowo i zabawnie - ocenia Ada, która wspólnie z Klaudiuszem prowadziła wtorkowy apel.

Pierwsze miejsce w turnieju - wśród klas II - zdobyła klasa IId. Niestety, podczas apelu tajemniczy "M." nie ujawnił się, tym samym uczniowie nie wiedzą, kto przesyłał im zadania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama