Nowy numer 15/2020 Archiwum

Dotyczy najbliższego piątku

Biskup elbląski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła, piątek posiada charakter pokutny. W tym dniu katolicy w Polsce zachowują wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (kan. 1251 KPK).

Zbliża się Dzień Zaduszny (2 listopada). Wiele osób wyrusza wówczas na cmentarze, gdzie spoczywają ich zmarli rodzice i krewni. Jest to także czas spotkań w domach, w rodzinnym gronie.

Biorąc powyższe pod uwagę, udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 2 listopada 2018 roku. Równocześnie proszę o modlitwę i jałmużnę, to jest wsparcie biednych i znajdujących się w potrzebie.

+ Jacek Jezierski
biskup elbląski

Elbląg, 30 października 2018

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama