Nowy numer 15/2020 Archiwum

Już nie niszczeje przejdź do galerii

Wygląd cmentarza zmienił się dzięki miłośnikom lokalnej historii.

Najprawdopodobniej ewangelicki cmentarz w Nowej Wsi Malborskiej oficjalnie zamknięty został w 1945 r. Przez  lata niszczał. Zmienić to postanowili miłośnicy lokalnej historii, i w ubiegłym roku rozpoczęli prace związane z uporządkowaniem obiektu.

Była to wspólna inicjatywa Bodo Rueckerta, byłego mieszkańca Malborka, Piotra Topolskiego, Bogdana Krauze oraz Fundacji Mater Dei. Dołączyli do niej lokalni przedsiębiorcy, firmy oraz instytucje miejskie.

Obecnie cmentarz jest ogrodzony i uporządkowany, a przy bramie wejściowej stoi tablica informacyjna. Wykonał ją Jerzy Kamiński, kamieniarz z Malborka.

« 1 »
Nowa Wieś Malborska

Foto Gość DODANE 31.10.2018

Nowa Wieś Malborska

oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama