GN 14/2020 Archiwum

Zgromadzeni wokół ognia

Zapraszamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

Z inicjatywy ogólnopolskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Związku Harcerstwa Polskiego, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, powstał pomysł zorganizowania w wielu miejscach Polski "Ogniska dla Niepodległej". Zarówno KSM diecezji elbląskiej, jak i ZHP hufiec Elbląg, podjęły się zorganizowania tego wydarzenia w naszym mieście.

- Dlatego w ich imieniu zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty czy grupy parafialne na "Ognisko dla Niepodległej", które odbędzie się 11 listopada o godz. 18.30 w Bażantarni, przy wiatach w pobliżu góry Chrobrego - mówi ks. Artur Młodziński, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą barw narodowych. - Mogą to być flagi, czapki koszulki lub inne elementy ubrania. Prośmy także w miarę możliwości o zabranie ze sobą śpiewników patriotycznych - wyjaśnia ks. Artur.

Wydarzenie będzie miało charakter patriotyczno-religijny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama