GN 14/2020 Archiwum

Ludzie do naśladowania

Święci to nie są jakieś niedoścignione wzory, ale nasi przyjaciele.

Jestem przekonany, że wielu z nas potrafi wskazać wśród współczesnych muzyków, naukowców czy sportowców osoby, które stanowią dla nich wzór – mówił ks. Marek Piedziewicz podczas III Elbląskiej Nocy Świętych, która dorocznie odbywa się w kościele św. Wojciecha.

– Takimi osobami są też święci. Oni nie tylko nam imponują, ale możemy ich naśladować – zwracał uwagę. Naukowcy, którzy odkrywają nowe pierwiastki, muzycy, którzy sprzedają miliony płyt na całym świecie, czy sportowcy zdobywający mistrzostwo świata to – jak zwracał uwagę ks. Marek – dla większości z nas wzory niedoścignione. – A święci to są ci ludzie, których można doścignąć. Tacy, których możemy rzeczywiście naśladować i to nie jest abstrakcja – zaznaczał. Jako przykład świętości do naśladowania dla każdego z nas kapłan wskazał św. Teresę z Lisieux. – Jeżeli ktoś poznał jej życie i zobaczył, kim był w jej życiu Jezus, bez trudu zrozumie, dlaczego jest ona przez tak wielu ludzi kochana – mówił. – Bo to nie jest święta, którą stawia się gdzieś daleko, wysoko na ołtarzyku. To jest święta bliska, którą wielu ludzi traktuje nie jak niedościgniony wzór, ale jak swoją przyjaciółkę. I to jest wspaniałe, że w Kościele możemy właśnie tak doświadczać świętości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama