Nowy numer 13/2020 Archiwum

O Polakach w Prusach

Konferencja odbędzie się w WSD w Elblągu.

14 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu odbędzie się konferencja naukowa pt. „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” - Polacy w Prusach Wschodnich i Zachodnich w latach 1918-1920.

W planie konferencji przewidziano kilkanaście wykładów. Prof. Andrzej Groth przedstawi temat „Zaślubiny Polski z Morzem w Pucku 10 lutego 1920 roku”, natomiast prof. Leszek Belzyt będzie mówił o ludności polskiej na Powiślu w przeddzień odzyskania niepodległości, w świetle pruskich statystyk językowych.

Temat "Duchowieństwo katolickie diecezji warmińskiej wobec kwestii polskiej po zakończeniu I wojny światowej" przedstawi ks. prof. Andrzej Kopiczko.

Rozpoczęcie konferencji o 9.20, zakończenie zaplanowano po godz. 15.

Organizatorem wydarzenia jest diecezja elbląska i Instytut Nauk Historycznych UKSW w Warszawie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama