Nowy numer 41/2019 Archiwum

Znak miłości Pana Boga

– Jeśli będę cierpliwy i łaskawy wobec drugiej osoby, to zrozumiem, że Pan Bóg jest cierpliwy i łaskawy wobec mnie – mówił ks. Mariusz Ostaszewski.

Dzień skupienia osoby żyjące w związkach niesakramentalnych przeżywały 2 grudnia. Modlitwę prowadził ks. Mariusz Ostaszewski, opiekun wspólnoty. Podczas konferencji kapłan skupił się na słowach z 1 Listu św. Pawła do Koryntian, mówiących o tym, że miłość jest cierpliwa, łaskawa i nie zazdrości. – Miłość cierpliwa polega na tym, że ja wsłuchuję się w drugiego człowieka. Jeśli nie dbam o cierpliwość, zawsze będę miał jakieś wymówki i będę się gniewał. W życiu małżeńskim potrzeba wiele tej cierpliwości – mówił kaznodzieja i przekonywał, że Pan Bóg jest cierpliwy, bo kocha każdego człowieka. Dla Niego każdy jest piękny i wspaniały. – To, że życie postawiło cię na takiej drodze, w takiej sytuacji, nie oznacza, że jesteś Panu Bogu niemiły – tłumaczył ks. Mariusz. Wspólnota osób żyjących w związkach niesakramentalnych w Elblągu istnieje od 10 lat. Tworzą ją osoby z różnych miejscowości. W niedzielnym dniu skupienia wzięły udział pary regularnie uczestniczące w spotkaniach grupy, jak również osoby, które przyszły po raz pierwszy. – Dla mnie ta wspólnota to znak miłości Pana Boga do nas. Tu widzimy, że każdy z nas dla Niego jest ważny, nikogo nie pozostawia samemu sobie. Tu odnajdujemy wzmocnienie – opowiada pan Jerzy. Spotkania wspólnoty odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca (oprócz stycznia) o godz. 15.30 w kościele Bożego Ciała w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL