Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kolejni rycerze Niepokalanej

To nie talizman, ale niezwykła pomoc w budowaniu chrześcijańskiej tożsamości.

Zwieńczeniem rekolekcji „Nie bójcie się kochać Maryi” było wstąpienie do Rycerstwa Niepokalanej i przyjęcie cudownego medalika przez uczestników wydarzenia. Chętnych było naprawdę wielu. Cudowny medalik przed laty rozdawał napotkanym osobom św. Maksymilian Maria Kolbe.

Ojciec Michał Nowak OFM Conv w rekolekcyjnych rozważaniach wiele miejsca poświęcił temu franciszkaninowi. Świętego Maksymiliana kaznodzieja przedstawił jako tego, który uczy, w jaki sposób zawierzać się Matce Bożej. Szaleniec Niepokalanej zalecał, żeby cudowny medalik zawsze mieć przy sobie. Proponował nawet, żeby wszyć go w ubranie. Nazywał go „kulką na demona”. Ojciec Michał wytłumaczył, że nie można traktować medalika jak talizmanu, należy jednak pamiętać, że pobłogosławiony, należy do sakramentaliów. – Sakramentalia to niezwykła pomoc ze strony Boga i Kościoła w uzyskaniu łaski oraz w budowaniu naszej chrześcijańskiej tożsamości – także w wyrażaniu naszej przynależności do Maryi. Dla człowieka wierzącego to, co nosi na szyi, powinno mieć ogromne znaczenie. Szkoda, jeśli na szyi nie ma krzyżyka czy medalika, które są wyraźnym świadectwem tego, do kogo należymy – mówił rekolekcjonista. Zawierzenie, czyli oddanie siebie Matce Bożej, nie jest zobowiązaniem, zapisaniem się do nowej grupy. – Mamy zawierzyć się Maryi, żeby to wszystko, co do tej pory robiliśmy, wszystkie grupy, do których należymy, przeniknął duch Niepokalanej. Jej oddawszy samego siebie, na wszystkie możliwe sposoby – byle godziwe, jak mawiał św. Maksymilian – mamy zdobywać dla Niej cały świat. Ku temu zmierzamy – przekonywał o. Michał. Rekolekcje rozpoczęły się 27 listopada, czyli w święto Matki Bożej od Cudownego Medalika. – To są miłe prezenty od Pana Boga. Robimy coś, planujemy to, a nagle fakty układają się w pewną całość i widzimy, że to nie my tak to sobie wymyśliliśmy. Zrobił to Pan Bóg i prowadzi nas w pewną tajemnicę – zwrócił uwagę o. Michał. – Czy to nie jest ogromna szansa, którą daje nam Pan Bóg? – pytał kaznodzieja, który – jak sam powiedział – już w nowicjacie zawierzył się Maryi i przystąpił do Rycerstwa Niepokalanej. Organizatorem rekolekcji było Centrum Nowej Ewangelizacji. Nauki trwały od 27 do 29 listopada i odbywały się w hali widowiskowo-sportowej w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL