Nowy numer 38/2023 Archiwum

Wolontariusze nagrodzeni

W gali wzięły udział osoby bezinteresownie pomagające innym.

- Moja działalność to przede wszystkim działalność dzieci. Cieszę się, że one chcą za mną pracować, pomagać innym. Czasami wystarcza impuls, iskra, powiedzenie, że potrzebna jest pomoc - mówiła Anna Mienicka, zdobywczyni tytułu Dziecięcego Piekarczyka 2018.

Miejskie Centrum Wolontariatu tytuł Dziecięcego Piekarczyka przyznało po raz czwarty. O tym, kto go zdobędzie, decydują młodzi ludzie. Laureata wybierają spośród osób, instytucji lub organizacji pozarządowych, wyróżniających się działalnością na rzecz dzieci.

Pani Anna jest nauczycielką z długą listą zasług. Pomaga dzieciom, dorosłym, angażuje się w akcje na rzecz zwierząt. To osoba o złotym sercu, która do działań w wolontariacie zachęca dzieci i młodzież z całego Elbląga. Nauczycielka pomaga wszystkim potrzebującym - nie potrafi nikomu odmówić .

Laureat Dziecięcego Piekarczyka 2018 został ogłoszony podczas gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, która odbyła się w elbląskim Ratuszu Staromiejskim 5 grudnia.

Podczas spotkania zostali ogłoszeni zwycięzcy konkursu „Barwy Wolontariatu”. Pierwsze miejsce zajęły Marta Puchta i Natalia Zielińska, II - Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych, a III - Maja Zając i Koło Wolontariatu przy IV LO.

W uroczystości wzięli udział młodsi i starsi elbląscy wolontariusze. Karolina i Pola to uczennice klasy VIIb SP nr 18. Są wolontariuszkami, ponieważ chcą pomagać innym. Kilka dni temu brały udział w zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności. Ich szkoła przygotowuje Szlachetną Paczkę wybranej rodzinie - uczennice także zaangażowały się w realizację tego projektu. A w ciągu roku szkolnego z chęcią pomagają kolegom i koleżankom podczas odrabiania lekcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast