Nowy numer 13/2020 Archiwum

Jutro premiera

Przedstawienie obejrzą dzieci z wielu parafii diecezji elbląskiej.

W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu trwają próby przed przedstawieniem mikołajkowym. Dla dzieci z diecezji elbląskiej zagrają klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego.

W ubiegłym roku dzieci poznały skrzata Titelitury, a kilka lat wcześniej obejrzały sztukę o Kopciuszku. „Opowieść wigilijną” w interpretacji przyszłych księży najmłodsi też już widzieli.

Tytuł tegorocznej sztuki widzowie poznają dopiero w dniu premiery. Klerycy jednak uchylili rąbka tajemnicy. Zdradzili, że w tym roku również chcieli wcielić się w bajkowe postacie. Szukali ciekawego tekstu, ale odpowiednie tytuły już się chyba wyczerpały.

- Ważniejsze dla nas było przekazanie dzieciom wartości, niż pokazanie bajkowych postaci - mówi kl. Grzegorz Gajewski.

Za przygotowanie przedstawienia tradycyjnie odpowiadają klerycy z III roku. Scenariusz napisał kl. Szymon Żugaj, a pomagali mu klerycy Grzegorz Gajewski i Adam Gapys.

- Jest to opowieść o tym, jak może potoczyć się życie człowieka, który postępuje bardzo lekkomyślnie. To jest przestroga. Morał, którym się ona kończy, pozwala zrozumieć, że samowolna, szybka decyzja nie zawsze jest dobra, jak zazwyczaj się to wydaje. Ona może przynieść wiele złego. Zawsze jednak można znaleźć dobre wyjście z każdej sytuacji. I to chcieliśmy przekazać - opowiada kl. Szymon.

Relacja z premiery sztuki już jutro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama