Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jutro premiera

Przedstawienie obejrzą dzieci z wielu parafii diecezji elbląskiej.

W Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu trwają próby przed przedstawieniem mikołajkowym. Dla dzieci z diecezji elbląskiej zagrają klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego.

W ubiegłym roku dzieci poznały skrzata Titelitury, a kilka lat wcześniej obejrzały sztukę o Kopciuszku. „Opowieść wigilijną” w interpretacji przyszłych księży najmłodsi też już widzieli.

Tytuł tegorocznej sztuki widzowie poznają dopiero w dniu premiery. Klerycy jednak uchylili rąbka tajemnicy. Zdradzili, że w tym roku również chcieli wcielić się w bajkowe postacie. Szukali ciekawego tekstu, ale odpowiednie tytuły już się chyba wyczerpały.

- Ważniejsze dla nas było przekazanie dzieciom wartości, niż pokazanie bajkowych postaci - mówi kl. Grzegorz Gajewski.

Za przygotowanie przedstawienia tradycyjnie odpowiadają klerycy z III roku. Scenariusz napisał kl. Szymon Żugaj, a pomagali mu klerycy Grzegorz Gajewski i Adam Gapys.

- Jest to opowieść o tym, jak może potoczyć się życie człowieka, który postępuje bardzo lekkomyślnie. To jest przestroga. Morał, którym się ona kończy, pozwala zrozumieć, że samowolna, szybka decyzja nie zawsze jest dobra, jak zazwyczaj się to wydaje. Ona może przynieść wiele złego. Zawsze jednak można znaleźć dobre wyjście z każdej sytuacji. I to chcieliśmy przekazać - opowiada kl. Szymon.

Relacja z premiery sztuki już jutro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast