Nowy numer 13/2020 Archiwum

Lubią ludzi

Zobaczyli uśmiech na twarzach wielu osób z Elbląga i okolic.

Warto było 8 i 9 grudnia zajrzeć do Elbląskiego Parku Technologicznego, aby przekonać się, jak wielu elblążan pragnie pomagać potrzebującym. Właśnie tam utworzono bazę akcji Szlachetna Paczka.

- Do udziału w projekcie namówiła nas nasza nauczycielka, która opowiedziała nam o Paczce. Pomoc innym sprawia  nam radość i daje satysfakcję z tego, że jesteśmy potrzebne - mówią Joasia i Oliwia, uczennice gimnazjum nr 2 w Elblągu.

Z kolei Karolina, Anastazja i Tomek zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Przekażą je starszej, chorej kobiecie, która czeka na operację. - Bardzo szybko udało nam się uzbierać potrzebną kwotę. Martwiliśmy się też o to, kto zaopiekuje się tą panią po zabiegu. Rozwiązanie znalazło się, pomoc zaoferowało elbląskie hospicjum - cieszą się.

- Bierzemy udział w tej akcji, bo po prostu lubimy ludzi - zaznaczają.

Odwiedzając elbląską bazę Paczki z wielką radością można było podziwiać zaangażowanie ludzi, którzy doskonale wiedzą, że trzeba dzielić się z innymi, bo „ubogi to ten, co ma i z nikim się nie dzieli” (ks. Jan Twardowski).

Dary przekazano w sumie ok. 50 rodzinom z Elbląga i okolic. Darczyńcy, którzy je przygotowali to zarówno osoby prywatne, jak i instytucje. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali nieocenieni wolontariusze, którzy poświęcając swój czas - od poranka przenosili, pakowali i rozwozili paczki potrzebującym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama