Nowy numer 14/2020 Archiwum

Dla lepszych działań pasterskich

Diecezja Elbląska ma nowy dekanat.

W miniony weekend został ogłoszony wiernym dekret biskupa Jacka Jezierskiego o ustanowieniu nowego dekanatu w Diecezji Elbląskiej nowy o nazwie Dekanat Tolkmicko.

"Dla efektywniejszego działania pasterskiego i administracyjnego z dużego Dekanatu Elbląg-Północ, wydzielam i tworzę nowy dekanat o nazwie Dekanat Tolkmicko" - czytamy w dokumencie datowanym na 26 listopad 2018 roku.

Do nowego dekanatu należy sześć parafii, wymienionych w załączonym Dekrecie, który wszedł w życie od 3 grudnia 2018 roku.

Zgodnie z nowym podziałem w skład Dekanatu Tolkmicko wejdą parafie:

- Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cieplicach

- Świętej Rodziny w Elblągu

- Świętego Antoniego Padewskiego w Kadynach

- Najświętszego Serca Jezusowego w Łęczu

- Świętego Mikołaja w Pogrodziu

- Świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku

"Jest to dla nas ogromnym wyróżnieniem, za które dziękujemy ks. biskupowi" - napisali na swojej stronie internetowej księża salezjanie prowadzący parafię w Tolkmicku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama