Nowy numer 13/2020 Archiwum

Morąg rozminowany

Ewakuowani mieszkańcy mogą już wrócić do swoich domów.

Tuż przed godziną trzynastą zakończyły się prace na terenie 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu. Saperzy wydobyli i wywieźli z miasta 14 sztuk pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej.

Na czas usuwania niewybuchów ok. 6 tys. osób mieszkających w promieniu 1500 metrów od miejsca odkrycia pocisków musiało opuścić swoje domy. Ewakuacja rozpoczęła się rano, a w sprawnym jej przeprowadzeniu pomogło ponad 100 żołnierzy 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Władze miasta przygotowały kilka szkół, aby mieszkańcy mogli w nich poczekać na zakończenie działań saperów i ogłoszenie, że mogą już wrócić do swoich domów.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama