Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pokochali Roraty przejdź do galerii

W grudniu dzieci wstają o wiele wcześniej, niż zazwyczaj.

Homilie w czasie Mszy św. roratnich w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Malborku skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Tegoroczny Adwent przeżywają w myśl hasła „Z Duchem Twoim” i każdego kolejnego dnia poznają dary Ducha Świętego.

Rozmawiają także o owocach Ducha Świętego, a są nimi: dobroć, łagodność, pokój, wierność i uprzejmość.

Każdego poranka podczas Mszy św. o 6.30 modli się ok. 50-osobowa grupa dzieci. Z chęcią przychodzi młodzież, są też dorośli.

Śpiewają nie tylko znane wszystkim pieśni, ale i takie wykonywane jedynie w ich mieście, np. „Dziś w Malborku śpiewamy na tej Mszy świętej roratniej. Bądź nam Królową i Matką: Niepokalanie Poczęta”. 

Tuż po Eucharystii najmłodsi, bielanki oraz ministranci spotykają się, by wspólnie zjeść śniadanie. Kanapki przygotowują mamy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama