Nowy numer 47/2023 Archiwum

Moc świątecznych emocji przejdź do galerii

Chodzi o to, aby tradycja wspólnego kolędowania nie zanikła.

Od przedszkolaka do seniora - tak bogaty wachlarz artystów wystąpił dziś podczas XIX Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, w Morągu. Tegoroczna edycja przeglądu, który organizuje Morąski Dom Kultury odbyła się pod hasłem: "Śpiewajmy Maleńkiemu".

- Główną ideą festiwalu jest umożliwienie jego uczestnikom przeżywania nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze oraz podtrzymanie tradycji wspólnego kolędowania - mówi Beata Cetkowska, prowadząca festiwal.

Morąski festiwal to także okazja do zaprezentowanie talentów uczestników, którzy przejechali m.in. z Olsztyna, Kętrzyna, Miłakowa, Szczytna, Bartoszyc, Bisztynka, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Miasta Lubawskiego oraz Reszla.

- Nasz festiwal to jest za każdym razem moc atrakcji i różnorodność emocji związanych z pięknymi wykonaniami, jakie możemy tutaj usłyszeć. Nigdy nie brakuje u nas bardzo dobrych, a nawet wspaniałych występów - przekonuje pani Beata. Wokaliści prezentują zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, ale także ich nowe aranżacje, bądź zupełnie współczesne utwory o tematyce świątecznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy