Nowy numer 13/2020 Archiwum

Pomogą wykupić leki

Klerycy przygotowali świąteczne prezenty dla seniorów.

Świąteczne prezenty potrzebującym klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu przygotowują od lat. Tym razem przyszli księża postanowili wspomóc ciężko chorych seniorów, bo - jak ocenili - im tak naprawdę jest najtrudniej znaleźć jakiekolwiek wsparcie. Alumni tuż przed świętami Bożego Narodzenia wręczą 15 chorym talony na leki o wartości 200 zł każdy. Pieniądze na ich zakup zebrali we własnym gronie.

Kl. Adam Gapys, przewodniczący Akademickiego Koła Caritas, zaznacza, że talony trafią do najbardziej potrzebujących, dla których nie będą one jedynie dodatkiem do świąt, ale umożliwią ich realne przygotowanie. - Chcemy pomóc ludziom, którzy musieliby wybierać pomiędzy kupnem leków a przygotowaniem sobie skromnych świąt - mówi kl. Adam.

Część osób, którym przyszli księża przekażą talony, wskazali ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej, i ks. Sławomir Małkowski, rektor WSD. Pozostałych wybrali sami alumni. Cierpiących mieszkańców miasta znają, bo chodzą do nich w każdy piątek z Komunią św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • Gosc
    20.12.2018 06:18
    "Pieniądze na ich zakup zebrali we własnym gronie." Z kieszonkowego od rodzicow? Czy moze klerycy pracowali gdzies i zarobione wlasna praca pieniadze przeznaczyli dla ubogich?
    doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama