Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pomóżmy pogorzelcom

W wyniku pożaru w Elblągu pracownicy z Ukrainy stracili cały swój dobytek. Seminarium duchowne apeluje o pomoc.

Wczoraj, 21 grudnia, 42 mężczyzn z Ukrainy straciło cały swój dobytek podczas pożaru domu przy ulicy Bożego Ciała w Elblągu.

Jak relacjonują świadkowie wydarzenia, większość z nich uciekała przed żywiołem tylko w tym, co mieli na sobie - nawet w piżamach i klapkach na nogach. Stracili nie tylko rzeczy osobiste, ale również ubrania. Wielu z nich straciło pieniądze. Mężczyźni ci na co dzień pracowali przy budowach w Elblągu i okolicach.

O pomoc i solidarność z poszkodowanymi apeluje elbląski Kościół. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem Christophoros organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy.

A potrzebne jest wszystko – bielizna, obuwie, kurtki, żywność, pieniądze. Dary można przynosić do Seminarium Duchownego w Elblągu przy ul. Bożego Ciała 10 (przy furcie).

Dziesięciu z poszkodowanych Ukraińców znalazło schronienie do czasu znalezienia nowego lokum w budynku seminaryjnym.

Specjalnie dla potrzebujących Stowarzyszenie Christophoros otworzyło konto, na które można wpłacać darowizny, które w pełni będą przekazane na pomoc dla pogorzelców.

- Niech ten wyjątkowy czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia będzie dla nas dodatkową zachętą, aby podzielić się tym co mamy z tymi, którzy stracili wszystko i potrzebują naszej pomocy - mówi Krzysztof Ciuła, prezes Christophorosa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy