Nowy numer 03/2020 Archiwum

Pomóżmy pogorzelcom

W wyniku pożaru w Elblągu pracownicy z Ukrainy stracili cały swój dobytek. Seminarium duchowne apeluje o pomoc.

Wczoraj, 21 grudnia, 42 mężczyzn z Ukrainy straciło cały swój dobytek podczas pożaru domu przy ulicy Bożego Ciała w Elblągu.

Jak relacjonują świadkowie wydarzenia, większość z nich uciekała przed żywiołem tylko w tym, co mieli na sobie - nawet w piżamach i klapkach na nogach. Stracili nie tylko rzeczy osobiste, ale również ubrania. Wielu z nich straciło pieniądze. Mężczyźni ci na co dzień pracowali przy budowach w Elblągu i okolicach.

O pomoc i solidarność z poszkodowanymi apeluje elbląski Kościół. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem Christophoros organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy.

A potrzebne jest wszystko – bielizna, obuwie, kurtki, żywność, pieniądze. Dary można przynosić do Seminarium Duchownego w Elblągu przy ul. Bożego Ciała 10 (przy furcie).

Dziesięciu z poszkodowanych Ukraińców znalazło schronienie do czasu znalezienia nowego lokum w budynku seminaryjnym.

Specjalnie dla potrzebujących Stowarzyszenie Christophoros otworzyło konto, na które można wpłacać darowizny, które w pełni będą przekazane na pomoc dla pogorzelców.

- Niech ten wyjątkowy czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia będzie dla nas dodatkową zachętą, aby podzielić się tym co mamy z tymi, którzy stracili wszystko i potrzebują naszej pomocy - mówi Krzysztof Ciuła, prezes Christophorosa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • pogodzona
  22.12.2018 22:15
  Specjalnie dla potrzebujących Stowarzyszenie Christophoros otworzyło konto, na które można wpłacać darowizny, które w pełni będą przekazane na pomoc dla pogorzelców.
  Numer rachunku: 45 1140 2004 0000 3602 7832 8925 (mBank S.A.)
  Odbiorca: Stowarzyszenie Christophoros, 82-300 Elbląg, ul. Bożego Ciała 10
  Tytuł: Pomoc dla pogorzelców

  Podobne wpisy
  Zmiany we władzach
  Po pierwsze – nie przesadzać
  Nowy właściciel CHRISTOPHOROSA
  Nie zgubmy świąt!
  Razem na skrzydłach
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama