Nowy numer 15/2020 Archiwum

Poszli za gwiazdą przejdź do galerii

Cukierki rozdawał św. Mikołaj.

Kilka minut po godz. 13 mieszkańcy Elbląga wyruszyli z pl. Kazimierza Jagiellończyka w stronę katedry św. Mikołaja. Wędrowców poprowadzili Trzej Królowie.

- Bardzo ważne jest to, że potrafimy wyjść ze swoich mieszkań i wspólnie maszerować. Tu stanowimy wspólnotę - mówi pan Stanisław.

- Jest super, a ten tłum, jaki tworzymy, jest bardzo piękny. Cieszę się, że tak wiele osób chciało wziąć udział w orszaku - zaznacza pani Magdalena.

Idąc za gwiazdą, mieszkańcy Elbląga mieli okazję do wspólnego śpiewu. Przy karczmie zaś każdy mógł poczęstować się gorącą herbatą. Pokłon Dzieciątku Jezus Trzej Królowie złożyli w katedrze św. Mikołaja.

Orszak Trzech Króli ulicami Elbląga przeszedł po raz piąty. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyły słowa: „Odnowi oblicze ziemi”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama