Nowy numer 13/2020 Archiwum

Idźcie na cały świat przejdź do galerii

Aktorzy grali, a zło próbowało pokonać dobro.

Pięć przedstawień teatralnych oraz jedno multimedialne obejrzała publiczność podczas XXIV Przeglądu Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Bożonarodzeniowych, który odbył się 10 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu.

Jasełka przygotowały zespoły teatralne ze szkół podstawowych z Elbląga, Kartuz i Młynar. Natomiast przestawienie multimedialne - bajka cieni na podstawie „Dziewczynki z zapałkami” Hansa Christiana Andersena - to dzieło Klubu Młodzieży Niepełnosprawnej działającego przy MDK i bibliotece „Cyberiada” w Elblągu.

Uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej nr 15 w Elblągu przedstawili jasełka misyjne - „Idźcie na cały świat”.

- Czytaliśmy scenariusze różnych jasełek. Zauważyliśmy, że te są inne niż pozostałe, nietypowe - opowiada Julia, która była narratorem.

W czasie przedstawienia przedstawiciele różnych kultur ofiarowali małemu Jezusowi kontynenty, z których pochodzą. Jasełka wymagały przygotowania specjalnych rekwizytów, które kojarzą się z daną częścią świata, aktorzy musieli również skompletować specjalne kostiumy. To okazało się najtrudniejsze.

Główną nagrodę przeglądu otrzymał zespół teatralny „Podaj dalej” ze szkoły podstawowej nr 11 w Elblągu za przedstawienie „Polska stajenka, czyli jasełka wigilijne”.

Pierwszą nagrodę zdobyła klasa „0” z SP nr 16 w Elblągu, a nagrodę specjalną Klub Młodzieży Niepełnosprawnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama