Nowy numer 13/2020 Archiwum

Kolejne kłopoty z przekopem

Bruksela pyta, czy jest on na pewno bezpieczny dla środowiska.

Pojawiły się kolejne utrudnienia wokół jednej z flagowych inwestycji obecnych władz w Polsce. Komisja Europejska poinformowała, że chce przeanalizować decyzję środowiskową, która zezwala na przekop Mierzei Wiślanej.

Przedstawiciele rządu uspokajają, że są przygotowani, aby szybko rozwiać wątpliwości Brukseli.

- Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowuje odpowiedź na pismo Komisji Europejskiej dotyczące raportu oddziaływania na środowisko przekopu Mierzei Wiślanej - poinformował 10 stycznia Marek Gróbarczyk, szef ministerstwa.

Przetarg na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną został ogłoszony pod koniec grudnia ubiegłego roku. Według zapowiedzi resortu pierwsze jednostki przez kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną będą mogły przepłynąć w 2022 r. Inwestycja ma kosztować ok. 880 mln zł i w całości będzie finansowana z budżetu państwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama