Nowy numer 08/2024 Archiwum

Złota tarcza dla pijarów

Katolicka szkoła średnia z Elbląga wyróżniona w prestiżowym rankingu.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Elblągu kolejny rok z rzędu zostało wyróżnione w ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2019. Według tych notowań popularni "pijarzy" zajęli drugie miejsce w Elblągu i siódme w województwie warmińsko-mazurskim.

- Cieszymy się, że kolejny raz nasza szkoła znajduje się wśród najlepszy szkół w Polsce i otrzymała najwyższe wyróżnienie - "Złotą tarczę" - mówi o. Rafał Roszer, dyrektor placówki. - Uczniom i nauczycielom gratulujemy - dodaje.

Oznacza to, że elbląska szkoła prowadzona przez ojców pijarów, zdobyła prawo do używania w tym roku tytułu „Złotej Szkoły 2019”.

Tytuł przyznaje Fundacja Edukacyjna Perspektywy. W wysoką pozycję rankingową wpisują się wyniki konkursów, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy.

W stosunku do ubiegłego roku pijarskie LO odnotowało skok, aż do 130 pozycji w górę w tym prestiżowym rankingu. W sumie oceniono aż 1500 szkół średnich.

Tegoroczna edycja Perspektyw była już 21. notowaniem najlepszych liceów i techników w Polsce. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy